KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17144569

nr 1714 4569

Sture Kjellström

(1927-1988), Sverige

Etsning, Motiv från Slussen. Oramat löst blad. Signerad, numrerad 236/310. Bildmått: 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm

Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.

Utrop:

400 kr

måndag 28 juli 2025
kl 18:35:11

Sture Kjellström

Läs mer om Sture Kjellström